Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 29.05.2021 r.

 

            Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

            Jutro święto – Nawiedzenie NMP.

            We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Jest to także Dzień Dziecka.

            W środę wieczorna Msza św. zbiorowa za żywych

            W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu Msze św.  będą: g. 7.00,  8.30, 10.00 z procesją, zaraz po procesji, 17.00. Wieczorem nie ma adoracji.

Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy: pierwszy przygotuje Osiedle Cegielniana, Cegielniana d. prywatne, Grunwaldzka d. prywatne, blok 272, 276, 276a, 278, Szczakowska 4, Mościckiego. Drugi przygotują Stare Niedzieliska i Osiedle Wachlowskiego. Trzeci Osiedle Gigant. Czwarty Osiedle Leopold.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną będziemy przestrzegać przepisów sanitarnych dla zgromadzeń miejscach publicznych – odległość 1,5 m od osoby, gdy jest mniejsza odległość obowiązuje maseczka.

Przez Oktawę procesja wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.

            W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Msza św. wieczorna zbiorowa za zmarłych. Ze względu na Oktawę nie ma postu. W piątek spotkanie uczniów klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – spowiedź, Msza św., spotkanie.

            Dziś w Głosie Parafialnym wywiad z ks. proboszczem z racji 41 rocznicy święceń kapłańskich, intencje.

            Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej 218 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 250 zł. Msza św. w ich intencji będzie 2.06.g. 18.00. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Grunwaldzkiej 272.